Elastyczna przegroda


W budynkach przemysłowych często spotyka się połączenia pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w postaci śluz.
Jest to potencjalne źródło utraty ciepła, źródła gorąca czy wilgoci.
Warto w takim przypadku zaopatrzyć się w rozwiązanie jakim jest kurtyna paskowa. To wykonana z tworzywa, elastyczna przegroda, która izoluje ciepło, ogranicza przeciągi i zmniejsza hałas. Bezwzględnym atutem jest materiał z jakiego kurtyna jest wykonana. Tworzywo pozwala na używanie go niemal w każdych warunkach. Jest wysoce odporne na ujemne temperatury, wilgoć czy środki chemiczne. Dzięki temu sprawdzi się w wielu gałęziach przemysłu.
Pasy z których zbudowana jest kurtyna mogą różnić się szerokością i grubością, w zależności od potrzeb.
Jeżeli śluza służy do ruchu pieszego, pasy mogą być cieńsze i gładsze.
W przypadku użytkowania przez pojazdy mechaniczne jak np. wózki widłowe, pasy wykonane są z grubszego tworzywa odpornego na uszkodzenia.
Kurtyny wyposażone są a w bardzo uniwersalne i łatwe w montażu wieszaki, które można zastosować na suficie lub ścianie.
Z zamontowaniem poradzi sobie nawet niedoświadczona osoba.
Kurtyna paskowa to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Sprawdzi się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku pracy w warunkach trudnych, niskich temperaturach, z materiałami wybuchowymi czy w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach higienicznych.
Może pełnić funkcję oddzielającą pomieszczenia, stanowiska pracy czy jako wydzielanie stref.
Montaż kurtyn paskowych pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku oraz zwiększa bezpieczeństwo. Ze względu na swoje właściwości izolacyjne podnosi także komfort pracy. Niski koszt montażu i użytkowania to dobre rozwiązanie dla wielu branż przemysłowych. Rozwiązują one szereg problemów jak utrata ciepła, uporczywe przeciągi, przedostawanie się pyłu czy różnych substancji w niechciane obszary budynku.
Dzięki różnorodności materiałów i wymiarów, kurtyna paskowa może stać się rozwiązaniem personalizowanym.

Sprawdź również: izolacyjnie.pl